Menu

Historicky první biatlonový závod na OA

Dnes odpoledne se na Černé hoře uskutečnily přebory prvního ročníku v biatlonu. Každou třídu reprezentovalo deset borců, jejich časy se sčítaly.  Závodníci absolvovali dvě kola, v každém se střílelo ve stoje pět ran ze vzduchovky. Neběhala se trestná kola, ale přičítalo se 10 sekund za každý netrefený terč.

Za mohutného povzbuzování publika ze sebe všichni účastníci vydali maximum. Výsledky týmové soutěže byly vyrovnané, zvítězilo družstvo třídy 1. B. Trať suverénně ovládla Edita Pozlerová, která si na druhého Patrika Beleje vytvořila náskok minutu a 25 vteřin. Třetí místo v pořadí jednotlivců obsadil Jakub Lauryn.

Králem a královnou střelců jsou Dan Bruder a Sabina Kubelková, kteří ani jedinou z deseti ran neminuli terč.